About This Project

Kendi kaleminden Aslıhan AKSUN MANDALArt;

İstanbul, 1975 doğumluyum. 20 yıla yakın Bilişim sektöründe Pazarlama ve Satış tecrübeleri üzerinde deneyim kazandım. Aynı süreçte çeşitli felsefeleri incelemek üzere (Aktif Felsefe) Yeni Yüksektepe Kültür Derneğine üye oldum. Farklı kültür ve felsefeleri incelerken Hint ve Tibet felsefesinden etkilendim. İçsel yolculuğumda mistizm ve spritüel duygularla beslenirken 2008 yılında Berlin’de Mandala üstadı (Paco) ile tanıştım. İçsel derinliği olan hocam Paco’nun Türkiye’ye yerleşmesiyle, Mandala sanatının yaygınlaşması için Kadıköy’ de bir atölye kurduk. 7 yıl önce Paco’nun öğretisi ile meditasyon amaçlı Mandala çizimleri yapmaya başladım. Hint felsefesinden gelen bu aydınlanma yolunu yazılı/görsel medyada ve kişisel gelişim atölyelerimle aktarmaya devam ediyorum.
Halen İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasında her ay ve Türkiye genelinde birçok şehirde, Kişisel Gelişim Atölyesinde olmak üzere Mandala Atölyeleri açmaktayım.
Mandalalarımı “Sessiz Ol” isimli yolculuğumda, Kadıköy – Bahariye sokaklarında bulunan bonibonlara (babalara) öğrencilerimle birlikte işledim.
Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında da “Çocuklarla ve Yetişkinlerle Mandala” çiziyoruz.
Kurumsal firmalara “Stresle baş etme yönetimi” adı altında Mandala Atölyeleri düzenliyorum.
Nişantaşı Galeri Eksen – Bazı Yüzler Unutulmaz adlı Karma sergide 2 farklı portre kolaj Mandala çalışmalarım; Mandala felsefesini yaygınlaştırmak amacıyla 12 Şubat – 28 Şubat tarihleri arasında sergilenmiştir.
Ayrıca kendi eserlerimi canvas tuvallere işliyorum. Bazı anlaşmalı tekstil firmaları ile proje geliştirerek (çanta, tişört, nevresim takımlarını içeren) tekstil ürünlerinin üzerinde eserlerimi severleriyle buluşturuyorum.

Date
Category
Resim